Prohlížíte si: Úvod / O nás

O nás

V roce 2009 byla naší dceři diagnostikována celiakie s nutností dodržování celoživotní bezlepkové diety. Od základů jsme změnili jídelníček, abychom si však byli jisti, že dcera skutečně dodržuje dietu na 100%, bez lepku se doma stravuje celá rodina. Odpadá nám přemýšlení, zda jsme někde nezanechali drobky jiného pečiva nebo jestli jsou čisté všechny nože, pracovní plochy, talíře, atd. Naučila jsem se připravovat veškerá jídla, moučníky a dezerty bez lepku. Jediné, co se mi stále nedařilo, bylo kvalitní pečivo a chléb. Dcera navíc odmítala jíst vakuované pečivo, běžně dostupné v prodejnách zdravé výživy.

Nastalo období hledání vhodných prostor pro zřízení vlastní provozovny. Zde nám vyšel vstříc pan Michal Bučko, zástupce Nadačního fondu Poutní nadace města Frýdku-Místku, který nám umožnil ve svých nádherných 300 let starých prostorách známých jako „ Kaplanka“, vybavit výrobnu cukrárny a pekárny s vlastní prodejnou a posezením ve velmi romantickém a duchovním prostředí.

Podařilo se nám utvořit tým spolehlivých zaměstnanců, kteří jsou sami celiaci nebo je problematika dietního stravování zajímá a snaží se lidem s celiakií pomoci s přípravou kvalitní a zdravé stravy. 

Naším cílem je nabídnout Vám kvalitní pečivo obohacené o pohankovou, bio lněnou vlákninu nebo vlákninu z jadérek hroznového vína,  dalamánky, rohlíky, bagety, veky, ale také široký sortiment sladkého pečiva. Náplně do koláčů, frgálů, závinů si sami vaříme, nepoužíváme žádné polotovary ani náhražky, protože jen čerstvě namletý mák a uvařená povidla ze sušených hrušek, mají nezaměnitelnou chuť, která Vás vrátí o několik desítek let zpět.

V létě 2013 vzniklo pekařství a cukrářství Labužník Celiak.

Od tohoto okamžiku nesmí chybět na žádné oslavě naší rodiny zákusky, dorty a pečivo bez lepku, protože všem chutnají a vždy se na ně těšíme, i když nejsme celiaci. 

U přípravy zákusků a dortů používáme kvalitní šlehačku-nikoliv rostlinnou, máslo, sýr mascarpone, vynikající tvaroh apod. Do našeho medovníku nepřidáváme cukr, pouze kvalitní med od včelaře, kterého osobně známe.

Zdůrazňuji, že naše zákusky a pečivo nejsou o nic ochuzeny, ba právě naopak, obsahují vše, co tam patří, nešidíme.

Pokud si s námi chcete zavzpomínat, jak chutnaly koláče, zákusky a dorty, které nám připravovaly babičky, neváhejte a přijďte do Cukrářství a pekařství Labužník CELIAK ve Frýdku-Místku, kde Vás náš ochotný personál vždy rád přivítá.

Dobrou chuť a příjemné chvíle u dobrého zákusku přeje

Blanka Hünerová s rodinou
a kolektiv provozovny Labužník CELIAK Frýdek-Místek

Nahoru

Copyright © 2022 Labužník Celiak, všechna práva vyhrazena | Výroba webu © 2013 Top Digital Group s.r.o.

Veškeré zde uvedené materiály (fotografie, texty) nelze šířit a používat bez svolení autora.
Bezlepková pekárna a cukrárna. Pečeme čerstvé pečivo, chléb, rohlíky, dalamánky, koláče, moučníky, dorty - vše bez lepku a z kvalitních surovin.